MIT KS
Fillimi / Lajmet / Vetëvendosja, urdhër kryetarit Thaçi: Mos kërko emra për kryeministër të ri, por bëhu gati për datën e zgjedhjeve!
Lëvizja Vetëvendosje sot në sheshin ‘Nëna Terezë’ në Prishtinë organizon peticionin me kërkesën për zgjedhje të reja

Vetëvendosja, urdhër kryetarit Thaçi: Mos kërko emra për kryeministër të ri, por bëhu gati për datën e zgjedhjeve!

Duke paraqitur qëndrimin e saj për gjendjen e krijuar në vend dhe duke ju përgjigjur paralajmërimeve mbi mundësitë për krijimin e qeverisë së re, zyrtarë të Vetëvendosjes kanë thënë se kryetari, Hashim Thaçi në vend se të kërkojë emra për kryeministër të ri duhet të mendoj për datën e zgjedhjeve të reja. “Tash për tash të gjithë ne së bashku me Qeverinë jemi të fokusuar rreth Pandemisë së Coronavirusit. Sapo të kalojmë këtë pandemi menjeherë duhet të shkojmë ne zgjedhje të reja. Thaçi nuk ka çka kërkon emra për kryeministër të ri, por le të mendojë rreth datës së zgjedhjeve porsa të mbaroj çështja urgjente e Covid19. Lëvizja Vetëvendosje kërcënon kryetarin, Hashim Thaçi që të mos mendojë opsion tjetër përpos zgjedhjeve të reja. Duket se nuk do të ketë gjakderdhje sikur kishin paralajmëruar disa zyrtarë sypërgjakur të Vetëvendosjes, sidomos tani kur rikonfirmoir qëndrimin zyrtar Departamenti Amerikan i Shtetit.

Kontrolloni gjithashtu

Hani i Elezit përfitues i projektit "Për mbrojtje të mjedisit përmes përmirësimit të sistemit të kanalizimit te ujërave te zeza”

Hani i Elezit përfitues i projektit “Për mbrojtje të mjedisit përmes përmirësimit të sistemit të kanalizimit te ujërave te zeza”

Nën organizimin e projektit të ekipeve të Gazi Babës dhe Hanit te Elezit është mbajtur ...