KEK
Fillimi / Njoftime / Vrasësi, Bajram Velija nga Prizreni u dënua me burg të përjetshëm, për shkak të vrasjes së bashkëshortes
Vrasësi, Bajram Velija nga Prizreni u dënua me burg të përjetshëm, për shkak të vrasjes së bashkëshortes

Vrasësi, Bajram Velija nga Prizreni u dënua me burg të përjetshëm, për shkak të vrasjes së bashkëshortes

Avokati, Arianit Koci ka bërë të ditur se vrasësi, Bajram  Velija, i akuzuar për vrasjen e gruas së tij me 14 plumba,  është dënuar me burg të përjetshëm. Vrasësi i gruas së vet, mori dënimin e merituar, Gjykata, ashtu si e kam propozuar në cilësinë e përfaqësuesit të palës së dëmtuar, e ka dërguar porosinë në shoqërinë tanë: tash e tutje, vrasjet e grave do të dënohen maksimalisht. Përndryshe, ky vendim i guximshëm po e kthen besimin në sistemin e drejtësisë”, ka shkruar Koci.  Sipas aktakuzës, pas një mosmarrëveshje paraprake me viktimën, në momentin kur viktima po largohej nga shtëpia e tyre, i pandehuri pajiset me një pistoletë dhe në dalje të shtëpisë ka shtënë 15 herë në drejtim të bashkëshortes së tij, duke e goditur të njëjtën 14 herë në pjesë të ndryshme të trupit. Pas kryerjes së këtij veprimi, vrasësi gjakftohtë  bashkëshorten e tij e kishte mbuluar mbulon me një fustan të saj dhe kishte pritur ardhjen e policisë.

 

Kontrolloni gjithashtu

OVL-UÇK po e kundështon publikimin e shifrave të shpenzimeve për mbrojtjen e të akuzuarve nga Specialja

Të rinj dhe ish-pjesëtarë të UÇK-së do të vendosin Flamurin me imazhet e udhëheqësve të luftës, që po mbahen, në Hagë

Me rastin e Festave të Nëntorit, një grup i të rinjve dhe ish-pjesëtarë të Ushtrisë ...