KEK
Fillimi / Lajmet / Ramush Haradinaj: 1 tetori i vitit 1997, na kujton guximin rinor ndaj padrejtësive dhe fillimin e ndryshimit të madh
Ramush Haradinaj: 1 tetori i vitit 1997, ‘na kujton guximin rinor për t’u ngritur mbi padrejtësitë dhe paralajmërimin e ndryshimit të madh

Ramush Haradinaj: 1 tetori i vitit 1997, na kujton guximin rinor ndaj padrejtësive dhe fillimin e ndryshimit të madh

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar protestat e Lëvizjes Studentore që ndodhën 24 vjet më parë. Përmes një postimi, kreu i AAK-së, tha se 1 tetori i vitit 1997, ‘na kujton guximin rinor për t’u ngritur mbi padrejtësitë dhe për ta paralajmëruar e legjitimuar ndryshimin e madh, Luftën Çlirimtare. “Shpresat e shqiptarëve për liri nuk u shuan asnjëherë”, shkroi Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: 28 Nëntori është festë shumëdimensionale për shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar godinën e Lidhjes Shqiptare të ...