KEK
Fillimi / Opinione / Zafir Berisha: Kompromisi i Albinit me bandat e Vuqiçit është nënshtrim përballë politikës gjenocidale të Serbisë
Zafir Berisha

Zafir Berisha: Kompromisi i Albinit me bandat e Vuqiçit është nënshtrim përballë politikës gjenocidale të Serbisë

Kandidati i Nismës Socialdemokrate,  për kryetar të Prizrenit,   Zafir Berisha, ka thënë se kompromisi i kryeministrit, Albin Kurti  me bandat e Vuqiçit për targat, është nënshtrimi i radhës përballë politikës gjenocidale të Serbisë. A është ky hipokriti, Albin Kurti i cili dikur zotohej  se kurrë nuk do të  bisedojmë  me Serbin për çështje të brendshme të Kosovës, çka ndodhi tani kur po bisedon me Serbinë?!”, ka shkruar Berisha. Ai mes tjerash  me këtë rast, ka kujtuar edhe një konstatim të  Kadri Veselit në Kuvendin e Kosovës, kur kishte thënë se “Albin Kurti do ta kthejë Serbinë në Kosovë”.

Kontrolloni gjithashtu

Azgan Haklaj

Azgan Haklaj: Amerika e ka damkos Lucifer ndërsa foltoret e shpallin August?!

Çfarë melodrame po luhet në shtëpinë tonë të lirisë?! Bllofet dhe trillimet e Sali Berishës ...