Zafir Berisha

Zafir Berisha: Vetëvendosja e zyrtarët e saj po marrin mësime partiake nga koordinatorja e komiteteve, Dejona Mihali

Anëtari i kryesisë së NISMË-s, Zafir Berisha, ka kritikuar deputetët e partisë në pushtet, Lëvizjes Vetëvendosje, pasi po kontrollohen e po marrin mësime partiake nga koordinatorja e Komiteteve të kësaj partie, Dejona Mihalin. Berisha tha se menaxhimin nga Mihali e ka pranuar edhe kryetari i parlamentit. Vet kryetari i parlamentit, Glauk Konjufca, ka thënë ‘nganjëherë’, e kur thotë ‘nganjëherë’ ndodh edhe ‘nga dy herë’”. “Pra, qeveria dhe institucionet e Kosovës menaxhohen nga individë të cilëve  nuk i dihet adresa dhe nuk janë as shtetas të Kosovës dhe me të drejt ngrihen dilema për misionin e këtij subjekti politik, në vendin tonë.

Kontrolloni gjithashtu

Bekim Haxhiu: Kaq keq, e kaq tradhtisht si Albin Kurti, nuk ka vepruar as Esat Pashë Toptani

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka reaguar ndaj kryeministrit Kurti i cili akuzoi  ish kryeministrat …