leoni

Armend Zemaj njofton se Danimarka do t'i dhurojë 250 mijë doza të vaksinës Astra Zencea për Kosovën

Zemaj: Ndryshimi i qasjes ka dhënë rezultate produktive në menaxhimin e situatës me pandeminë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se rënia e numrit të të infektuarve dhe vdekjeve nga COVID-19 i ka lehtësuar të gjithë, posaçërisht stafin shëndetësor, por akoma duhet shumë kujdes. Zemaj në disa raste është kritikuar për menaxhimin e situatës së pandemisë, por ai ka thënë se përpos që nuk ka qenë koha për kritika, vetë ai nuk është marrë me to. Ai ka potencuar se ndryshimi i qasjes ka dhënë rezultate produktive në menaxhimin e situatës me pandeminë COVID-19. Ministri i Shëndetësisë ka theksuar se po provojnë që deri në muajin dhjetor të sigurohen 500 mijë vaksina kundër gripit sezonal.

Kontrolloni gjithashtu

Ministrja, Shvarc dhe kryetarja Osmani paralajmërojnë luftë, në rast se bashkësia ndërkombëtare nuk e ndryshon qasjen ndaj Serbisë

Ministrja, Donika Shvarc ka paralajmëruar luftë, në rast se, sipas mendimit të saj, bashkësia ndërkombëtare …