KEK
Fillimi / Lajmet / Zëvendës-ndihmës Sekretari i Shtetit amerikan, Matthew Palmer takon sot virualisht liderët politik të Shqipërisë
Zëvendës-ndihmës Sekretari i Shtetit amerikan, Matthew Palmer takon virualisht sot liderët politik të Shqipërisë

Zëvendës-ndihmës Sekretari i Shtetit amerikan, Matthew Palmer takon sot virualisht liderët politik të Shqipërisë

Ambasada amerikane në Tiranë jep lajmin se zëvendës-ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA, Matthew Palmer, do të zhvillojë këtë të martë një “vizitë virtuale” në Shqipëri, në fokus të së cilës do të jenë zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, si dhe Reforma në Drejtësi. Gjatë kësaj vizite, Palmer do të takohet me zyrtarët më të lartë të politikës shqiptare, si kryeministrin Edi Rama, Presidentin Ilir Meta dhe kryedemokratin Lulzim Basha, si dhe me ata që ambasada i cilëson “kampionët e reformës në drejtësi”.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...