KEK
Fillimi / Lajmet / Ish-eprori i UÇK-së, TMK-së dhe FSK-së, Shemsi Syla, është emëruar në postin e zëvendës-ministrit të Mbrojtjes
Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shemsi Syla, emërohet zëvendësministrit i Mbrojtjes

Ish-eprori i UÇK-së, TMK-së dhe FSK-së, Shemsi Syla, është emëruar në postin e zëvendës-ministrit të Mbrojtjes

Ish-eprori i lartë i UÇK-së, TMK-së dhe FSK-së, Shemsi Syla, është emëruar në postin e  zëvendës-ministrit të Mbrojtjes, sipas vendimit të kryeministrit, Albin Kurti.  Me këtë rast, Shemsi Syla është pritur nga ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe nga komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant,  Rrahman Rama.  Syla është shprehur  se me të gjitha kapacitetet e tij intelektuale dhe profesionale si dhe përvojën e tij të gjatë ushtarake, do të angazhohet në funksion të realizimit të politikave nacionale të sigurisë në përgjithësi dhe të politikave qeveritare të mbrojtjes, në veçanti.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...