Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Zhbogar i zhgënjyer me politikanët e Kosovës
Samuel Zhbogar

Zhbogar i zhgënjyer me politikanët e Kosovës

Kreu i Zyrës së BE-së në Kosovës, Samuel Zhbogar, ka thënë se Brukseli ka nevojë t’i shohë politikanët e Kosovës duke hedhur propozime në vend të shisheve me ujë. Për fat të keq, gjatë disa muajve të fundit politikanët e Kosovës kanë kaluar shumicën e kohës dhe shpenzuar shumicën e energjisë duke u marrë me veten e tyre në vend që të merren me atë që njerëzit kanë nevojë: përmirësimin e ekonomisë dhe krijimin e mundësive për vende të reja pune, forcimin e sundimit të ligjit dhe luftimin korrupsionin si parakushte për mirëqenien ekonomike. Në periudhën e ardhshme, duhet të shohim ndryshim”, ka shkruar Zhbogar në një shkrim të publikuar në portalin “European Western Balkans”.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...