Petrit Vasili: Luftëra të mëdha kanë përcaktuar fituesit dhe humbësit, kanë përcaktuar shqiptarët si fitues

Petrit Vasili zgjidhet kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim

Petrit Vasili është zgjedhur të mërkurën kryetarit i Lëvizjes Socialiste për Integrim, ndërsa Monika Kryemadhi është zgjedhur nënkryetare. Ky ishte vendimi i Konventës Kombëtare të LSI-së. Vasili, duke folur në Konventën Kombëtare është shprehur se Shqipëria pa rininë është një Shqipëri e vdekur. “Prandaj kemi një LSI që vetëm rritet, një LSI që ka të drejtë të thotë që do të jemi forcë e parë”, tha ai. “Konventa jonë mbahet në një moment delikat, të qartë krize politike, por dhe një moment i qartë për çdo shqiptar se kush është forcë e përgjegjshme politike. Është një moment ku çdo shqiptar kupton qartë se, cila është forcë e përgjegjshme politike dhe cila jo. Cila është e gatshme të sakrifikojë për vendin dhe cila jo. LSI dhe Ilir Meta kanë bërë gjithçka për të larguar këtë krizë dhe të tjera para kësaj”, tha Vasili.

Kontrolloni gjithashtu

21 vjet nga masakra mizore e civilëve shqiptarë në Mejë të Gjakovës nga forcat policore e ushtarake serbe

Procedurat ligjore për krime të luftës, që ka kryer Serbia në Kosovë, kanë shkallë tejet të ulët të përfundimit me aktgjykime

Procedurat ligjore për krime të luftës, që ka kryer Serbia në Kosovë, vazhdojnë të kenë …