driloni com
vipa
Fillimi / Institucionet / Agjenda e aktiviteteve në Malishevë për shënimin e 10 – vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës

Agjenda e aktiviteteve në Malishevë për shënimin e 10 – vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës

Komuna e Malishevës me rastin e 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, do të organizoj një varg aktivitetesh:

Më 16.02.2018

Ora 15:00 – Finalet e turnirëve sportive

Më 17.02.2018

Ora 10:00 – Vendosja e buqetave me lule te shtatorja e Komandantit Legjendar “Adem            Jashari” në Malishevë dhe vizitë te varrezat e dëshmorëve në Malishevë, Kleçkë dhe në Prekaz.

Ora 14:00 – Mbledhja Solemne në Sallën e Kuvendit

Ora 16:00 – Koncerti në parkun e Qytetit

Kontrolloni gjithashtu

KOMISIONI SHTETËROR I MATURËS MBAJTI TAKIM KU U DISKUTUA PËR AFATIN E DYTË TË MATURËS SHTETËRORE 2018

Komisioni Shtetëror i Maturës ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është diskutuar rreth përgatitjeve për ...