kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Ahmeti: Ndërkombëtarët po bëjnë presion për taksën por arsyet për ta hequr atë nuk janë larguar
Ahmeti: Edhe pse ndërkombëtarët janë duke bërë presion si për taksën, arsyet për për ta hequr atë nuk janë larguar

Ahmeti: Ndërkombëtarët po bëjnë presion për taksën por arsyet për ta hequr atë nuk janë larguar

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, ka thënë se ndërkombëtarët janë duke bërë presion si për taksën ndaj produkteve serbe, por edhe për masën e paralajmëruar të reciprocitetit. “Serbia ia teproi Kosovës aq shumë me politikën agresive sa që Kosova u detyrua ta merr një vendim të tillë për taksën. Për herë të parë është ndërmarrë një veprim politik. Nëse vazhdon kështu nuk ka treg për ty në Kosovë iu tha Serbisë. Nuk mund ta kesh tregun e Kosovës nëse sillesh kështu”, ka thënë Ahmeti. Ai ka theksuar se arsyet për ta hequr taksën nuk janë larguar prandaj ajo qëndron. Sipas Ahmetit epilogu i dialogut Kosovë-Serbi është njohja e ndërsjellë.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti thotë se gjashtë muaj u bënë nga letra që ia dërgoi Presidentit Trump, mirëpo Thaçi nuk mori përgjigje

Albin Kurti, mendon se ka ardhur koha, “që ta thyejnë qafën”, ata që e dëmtuan Kosovën për shumë vite

Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër, Albin Kurti, në një tubim përballë elektoratit ...