kek
Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, takon banorët e disa fshatrave të Mitrovicës
Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, takon banorët e disa fshatrave të Mitrovicës

Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, takon banorët e disa fshatrave të Mitrovicës

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, pas takimit që ka pasur me bashkëvendësit e saj në disa fshatra të Mitrovicës, ka thënë se ndjehet e lumtur që mitrovicasit janë shumë të vetëdijshëm për adresën në të cilën do ta dërgojnë besimin e tyre më 6 tetor. Ajo është shprehur e bindur se kjo adresë do të jetë LDK-së, e cila edhe do t’i fitojë zgjedhjet e ardhshme. “Fundjavën e përmbylla me takime në Shalë të Bajgorës, Kqiq të Madh dhe në vendlindjen e Babit tim, në Zhabar. Kërkova që entuziazmi i këtyre takimeve, të kthehet në mobilizim masiv qytetar për ndryshimin e madh të cilin mund ta sjellim vetëm ne”. “Jam shumë e lumtur që Mitrovicasit janë shumë të vetëdijshëm për adresën në të cilën do ta dërgojnë besimin e tyre, më 6 tetor, e ajo është Lidhja Demokratike e Kosovës” ka shkruar Osmani.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti thotë se gjashtë muaj u bënë nga letra që ia dërgoi Presidentit Trump, mirëpo Thaçi nuk mori përgjigje

Albin Kurti, mendon se ka ardhur koha, “që ta thyejnë qafën”, ata që e dëmtuan Kosovën për shumë vite

Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër,  Albin Kurti, në një tubim përballë elektoratit ...