Shpend Ahmeti

Ahmeti: Mustafa po e premton Asociacionin për Vuçiqin dhe po u jep terminale djemve të vetë

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka numëruar disa veprime e deklarata të ditëve të fundit të Qeveritarëve të lartë të vendit.   Ai ka shkruar se Ivica Daçiq ka deklaruar se  rrëfimi që Serbia ka faj për luftërat në vitet e 90-a po del si gënjeshtër. Gjykata Speciale po krijohet për UÇK-në. Vuçiqi po sillet në pasuritë kombëtare të Kosovës duke deklaruar se Kosovën nuk do ta njohin kurrë, e duke kërkuar me Rusinë që asociacionin ta krijojmë sa më shpejtë. Mustafa po e premton Asociacionin për Vuçiqin e po i jep terminale djemve të vetë. Kuvendi pa opozitë e Thaçi po e feston zgjedhjen president me dy ditë inaugurim. Si arritëm këtu? Alternativa është e domosdoshme, thuhet në fund të postimit të Shpend Ahmetit.

Kontrolloni gjithashtu

“Shfaqja” e Nusret Pllanës dhe “stafit” të tij në përurimin e Bunkerit të Pallanikut, nuk ka të bëjë me Radion-Kosova e Lirë ( Reagim dhe sqarim publik i drejtorisë së Radios)

Disa muaj më parë, spikeri i Radios-Kosova e Lirë gjatë luftës, Nusret Pllana dhe reporteri, …