KEK
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti mendon se institucionet duhet ta ndjekin vullnetin e “popullit” të Vetëvendosjes dhe jo t’i vihen përballë atij
Albin Kurti

Albin Kurti mendon se institucionet duhet ta ndjekin vullnetin e “popullit” të Vetëvendosjes dhe jo t’i vihen përballë atij

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti ka folur lidhur me vendimin e fundit të Këshillit Gjyqësor të Kosovës ku thuhet se 47 kandidatë për deputetë kanë probleme me ligjin, në mesin e të cilëve përfshihet edhe Kurti i Vetëvendosjes. Ai  në një deklaratë për media ka thënë se nuk ka pranuar asnjë njoftim nga KQZ-ja, por, ajo çka po vërej në Kosovë është një entuziazëm i jashtëzakonshëm për zgjedhjet e 14 shkurtit. Kurrë nuk ka pasur më shumë interesim për pjesëmarrje në këto zgjedhje dhe këtu mërgata gjithsesi prinë, por edhe populli në Kosovë, besoj që të gjithë jemi dëshmitarë që me gëzim po e presim 14 shkurtin dhe ky vullnet i madh i qytetarëve për ndryshime, në vitin 2021 besoj që duhet të ndiqet edhe nga institucionet relevante të shtetit. Institucionet e shtetit duhet ta ndjekin vullnetin e popullit  dhe  jo t’i vihen përballë atij, thotë Kurti, duke paralajmëruar shpërfilljen e  vendimeve të  institucioneve.

 

Kontrolloni gjithashtu

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam falë atyre që kanë dhënë jetën për të

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam më sakrificën e atyre që e dhanë jetën për të

Kryetari i Skenderajit, Bekim Jashari, tha se e kemi amanet që ta ruajmë e ta ...