MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Albulena Haxhiu: Do të zëvendësojmë tarifën ndaj mallrave serbe me reciprocitet të plotë ndaj Serbisë
Pas shumë takimesh të mbajtura Vetëvendosje dhe LDK pritet që javën tjetër ta finaliziojnë programin qeverisë

Albulena Haxhiu: Do të zëvendësojmë tarifën ndaj mallrave serbe me reciprocitet të plotë ndaj Serbisë

Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosj ka thënë se qeveria e udhëhequr nga kjo parti do të zëvendësojë tarifën ndaj mallrave serbe me reciprocitet të plotë ndaj Serbisë. Ajo ka thënë se me Serbinë në dialog s’do të lejojnë asnjëherë të flitet për çështjet e brendshme të Kosovës. “Për tarifën kemi thënë edhe para zgjedhjeve. Ne do ta zëvendësojmë tarifën me reciprocitet politik, ekonomik, e tregtar”, ka thënë ajo. Sipas Haxhiut, pas numërimit të të gjitha votave, Vetëvendosje synon të arrijë në 34-35 ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Gërgjaliu: Instituti i Mjekësisë Ligjore nuk ka buxhet për udhëtimin e stafit jashtë Kosovës për të bërë gërmime për varreza masive

Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu, ka thënë se Instituti i Mjekësisë Ligjore ...