MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Ambasadori, O’Connell, thërret partitë politike që të përfshin në fazën e dialogut mes Kosovës e Serbisë
Ambasadori anglez, Ruairi O’Connell, ka uruar qytetarët e Kosovës për ditën e shpalljes së Pavarësisë

Ambasadori, O’Connell, thërret partitë politike që të përfshin në fazën e dialogut mes Kosovës e Serbisë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, u ka bërë thirrje partive kryesore politike që të përfshin në fazën finale të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ai ka thënë se Britania e mbështet shefen për politik të jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini për t’i ndihmuar dy shtetet në zgjidhjen e mosmarrëveshjeve. “Gati 20 vjet pas konfliktit, Kosova dhe Serbia janë mbajtur prapa nga mungesa e një marrëdhënie normale me njëra-tjetrën. Ne mbështesim me forcë përpjekjet Mogherinin për të ndihmuar Kosovën dhe Serbinë të zgjidhin dallimet e tyre dhe të bëjnë një marrëdhënie të re dhe më të mirë”. “Është pozitive që këto përpjekje po hyjnë në një fazë të re, ka shkruar O’Connelli.

Kontrolloni gjithashtu

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Në një reagim publik të Këshillit të  Prindërve të Kosovës, thuhet se ky Këshilli po ...