Amirabdollahian: Irani i ka lajmëruar vendet fqinje për sulmet hakmarrëse kundër Izraelit 72 orë përpara

Shefi i diplomacisë iraniane, Hossein Amirabdollahian ka theksuar se Irani i ka lajmëruar vendet fqinje për sulmet hakmarrëse kundër Izraelit 72 orë përpara. “Rreth 72 orë para nisjes së operacioneve tona, ne i kemi informuar miqtë dhe fqinjët në rajon që përgjigjja e Iranit kundër Izraelit është e qartë, legjitime dhe e pakthyeshme. se Irani i ka informuar Shtetet e Bashkuara se sulmet e tij kundër Izraelit do të jenë të kufizuara” dhe për vetëmbrojtje, gjatë një takimi me ambasadorë të jashtëm” ka theksuar shefi i diplomacisë iraniane, Hossein Amirabdollahian, njofton Radio Evropa e Lirë. Ushtria amerikane dhe ajo britanike është thënë të kenë ndaluar një numër të madh të raketave dhe dronëve ende pa arritur në Izrael.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti, falënderoi partnerët perëndimorë për qëndrimin pro Kosovës, në Asamblenë Parlamentare të NATO-s

Kryeministri, Albin Kurti, ka falënderuar partnerët perëndimorë për qëndrimin e tyre në krah të Kosovës, …