Ariana Musliu-Shoshi

Ariana Musliu iu ka kundërpërgjigjur deputetit, Haki Abazi, lidhur me sabotimin e procesit për caktimin e ambasadorëve

Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, iu ka kundërpërgjigjur deputeti të LV-së, Haki Abazi, i cili sot ka akuzuar opozitën për sabotim të procesit për caktimin e ambasadorëve, duke thënë se  Haki Abazi po mashtron. Sipas saj, dështimin e qeverisë në politikën e jashtme të Kosovës, Abazi po përpiqet ta justifikoj me mbledhje të Komisionit Parlamentar, pa siguruar prezencën e deputetëve të mazhorancës. Haki Abazi po mashtron dhe dështimin katastrofal të qeverisë populiste që e ka suspenduar politikën e jashtme të Kosovës dhe  po përpiqet ta justifikojë atë  me mbledhje të Komisionit Parlamentar, pa siguruar prezencën e deputetëve të mazhorancës.

Kontrolloni gjithashtu

21 vjet nga masakra mizore e civilëve shqiptarë në Mejë të Gjakovës nga forcat policore e ushtarake serbe

Procedurat ligjore për krime të luftës, që ka kryer Serbia në Kosovë, kanë shkallë tejet të ulët të përfundimit me aktgjykime

Procedurat ligjore për krime të luftës, që ka kryer Serbia në Kosovë, vazhdojnë të kenë …