Opozita Gaz

Arrest shtëpiak 30 ditë për: Fisnik Ismailin, Albulenë Haxhiun, Donika Kadaj-Bujupin, Pal Lekajn dhe Besa Baftiun

Gjykata iu ka caktuar nga 30 ditë arrest shtëpiak  deputetëve: Fisnik Ismaili, Albulenë Haxhiu, Donika Kadaj-Bujupi, Pal Lekaj dhe Besa Baftiut. Ndërsa, deputetëve Enver Hotit, Mytaher Haskukës, Rexhep Selimit, Shpipe Pantinës dhe Teuta Haxhiut iu është caktuar masa për paraqitje në Polici. Deputetët opozitarë vendimet i quajtën të padrejta, ndërsa thanë se këto vendime nuk do të ndalin ata nga qëllimet e tyre në mbrojtje të Republikës së Kosovës. Këto masa deputetëve iu caktuan lidhur me veprimet e kundërligjshme në Kuvendin e Kosovës gjatë seancës së djeshme. Tre herë u hodh gaz lotsjellës në Kuvend, ndërsa Kryesia u detyrua të përjashtojë nga seanca 23 nga ta, derisa Policia arrestoi 10 prej tyre.

Kontrolloni gjithashtu

Radio-Kosova e Lirë sot shënoi 25-vjetorin e përfundimit me sukses të misionit informativ, historik, gjatë luftës së UÇK-së

Radio-Kosova e Lirë, në bashkëpunim me TV-Diellin dhe përkrahës e ndihmës të saj, sot shënoi …