leoni

Lulzim Basha

Basha këmbëngul, nuk ka zgjedhje pa qeveri teknike

Sipas komunikatës lëshuar për media nga Partia Demokratike e Shqipërisë, Basha ka këmbëngulur për formimin e një qeverie teknike pa Edi Ramën. “I garantoj qytetarët shqiptarë se beteja jonë, beteja juaj dhe zotimi im, sot janë më të forta se kurrë. Qeveri teknike me kohë të mjaftueshme për të kryer detyrat e saj. Ndaj nuk ka dhe nuk do të ketë zgjedhje me 18 Qershor. Qeveria teknike duhet të ketë të paktën 100 ditë në dispozicion për të këputur lidhjet kriminale dhe për të çmontuar aparatin mafioz dhe narkotrafikantë që mban Edi Rama në pushtet”, ka deklaruar Basha.

Kontrolloni gjithashtu

Behramaj: Albin Kurti nuk do unifikim, ai do polarizim

Duke komentuar deklaratën e kryeministrit Albin Kurti para anëtarësisë së partisë Vetëvendosje, ish-këshilltar i ish …