Isufi: Udhëheqësit e shtetit u treguan neglizhentë në rastin e Haradinajt

Isufi: Udhëheqësit e shtetit u treguan neglizhentë në rastin e Haradinajt

Nënkryetari i AAK, Ahmet Isufi, në një intervistë për “Epoka e Re”, është shprehur i bindur se më 6 prill do të lirohet lideri i tyre. Ai ka thënë se nuk ka asnjë arsye që pas kësaj date Haradinaj të mos jetë në Kosovë, duke theksuar se ky proces ndaj tij ka qenë dhe është i padrejtë. Isufi ka vlerësuar se shteti i Kosovës dhe drejtuesit e tij janë treguar neglizhentë ndaj rastit Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Shaip Kamberi

Shaip Kamberi nuk ka arritur të fitojë mandatin e deputetit në Kuvendin e Serbisë pas rivotimit që u bë në Tërnoc

Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës ka marrë vetëm 598 vota, ndërkaq Kamberit i duheshin së …