MIT KS
Fillimi / Lajmet / Cakaj: Më Presidencën Gjermane do të punojmë për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndër-Qeveritare
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj kërkon njohjen dhe anëtarësimin e Republikës së Kosovës në OKB

Cakaj: Më Presidencën Gjermane do të punojmë për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndër-Qeveritare

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, nëpërmjet një reagimi në Facebook, përshëndeti marrjen e Presidencës së Këshillit të Bashkimit Evropian nga Gjermania. “Përderisa nën Presidencën Kroate është arritur vendimi historik për çeljen e negociatave për anëtarësim në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, me Presidencën Gjermane do të punojmë fort e ngushtë për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndër-Qeveritare.”- theksoi Cakaj.

Kontrolloni gjithashtu

Lul Raka: Rreziku kryesor është tejkalimi i kapaciteteve edhe menaxhueshmëria e raseteve të shtuara

Lul Raka: Rreziku kryesor është tejkalimi i kapaciteteve edhe menaxhueshmëria e raseteve të shtuara

Kosova po përballet muajve të fundit me periudhën më të rëndë shëndetësore që nga shfaqja ...