Deputeti, Agron Gjekmarkaj i ka quajtur të papranueshme sulmet e PD-së, kundër ambasadores amerikane, në Tiranë

Deputeti, Agron Gjekmarkaj i ka quajtur të papranueshme sulmet e PD-së, kundër ambasadores amerikane, në Tiranë

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj i ka quajtur të papranueshme sulmet e Partisë Demokratike kundër ambasadores amerikane në Tiranë,  Yuri Kim. Gjekmarkaj tha se sulmet nga Sali Berisha drejtuar përfaqësueseve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës po e dëmtojnë Partinë. Ai tha se distancohet nga deklaratat e tilla, pasi ato e dobësojnë partinë. Kam keqardhje që zhvillimet e PD kërkojnë sfidë nga Amerika. Gjithë ato sulmet që iu drejtuan zonjës Kim, ajo është përfaqësuesve amerikane në Shqipëri. Sulmet ndaj saj e dëmtojnë PD-në dhe janë  të papranueshme, unë distancohem nga ato sepse krijojnë një klime që PD të jetë me e dobët në sytë e shqiptarëve.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …