leoni

Topalli: LDK dhe Vetëvendosje po i mundësojnë funksionimin qeverisë, nuk kanë projekte opozitare për të kushtëzuar atë

Deputeti i PSD-së, Faton Topalli thotë së Albin Kurti nuk dallon as nga Isa Mustafa por as nga Hashim Thaçi

Deputeti i PSD-së, Faton Topalli, ka thënë se është kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, arsyeja se pse ai ka vendosur që të largohet nga ky subjekt politik. “Të menduarit ndryshE në LVV na doli të jetë krimi më i madh i mundshëm. Unë nuk jam në Lëvizjen Vetëvendosje për shkak që Albin Kurti ma vodhi shpresën dhe ëndrrën për një politikan dhe politik ndryshe. Nuk jam më pak i zhgënjyer se ju, më pak i mashtruar dhe më pak i keqpërdorur, por së paku nuk jam oportunist”, është shprehur Topalli në një postim. Ai në këtë tekst është marrë me emrin e Albin Kurtit, por edhe parimet, duke ju drejtuar anëtarëve të kësaj lëvizjeje, që thotë se e kanë quajtur joparimor. Topalli ka thënë se është Kurti që ka qenë kundër Isa Mustafës sa ky ka qenë kryeministër, për disa çështje, ndërsa tash ia përmend takimin e zhvilluar së fundmi, që shton se me të Kurti e ka ftuar Mustafën të rikthehet në qeverisje.n“Cila është e vërteta dhe kush është tradhtari e kush gënjeshtari? A do të bashkëpunonte Kurti me Thaçin sikur ky i fundit të ishte në opozitë? Dhe mbi të gjitha cili është këtu parimi? Përfundimi është ky: Në luftën për pushtet si duket nuk ka parime, nuk ka dinjitet. Në këtë pikë Albin Kurti nuk dallon as nga Isa Mustafa, as nga Hashim Thaçi”, ka shtuar Topalli.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …