kek
MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Deputeti Rexhep Selimi emërohet kryetar i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje
Selimi: Taksa e vendosur për mallrat serbe nuk është e mjaftueshme, duhet të ketë reciprocitet, ekonomik e politik, pos atij tregtar

Deputeti Rexhep Selimi emërohet kryetar i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje

Deputeti Rexhep Selimi është emëruar kryetar i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë e ka konfirmuar vet Selimi. Ai kështu do të drejtojë grupin prej 30 deputetëve nën emrin e Lëvizjes Vetëvendosje. Kujtojmë Vetëvendosje në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit kishte dalë parti e parë me 29 deputetë por më pas Grupit Parlamentar të këtij subjekti i është bashkuar edhe deputeti i IRDK-së, Elbert Krasniqi.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli në veri të Kosovës, takoi banorët shqiptarë në komunat Leposaviq dhe Zveçan

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli në veri të Kosovës, takoi banorët shqiptarë në komunat Leposaviq dhe Zveçan

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, me kërkesë të banorëve shqiptarë të komunave ...