Airport Adem Jashari
MIT
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / Haxhi Shala: Nuk ka ndarje të Nismës Socialdemokrate me AKR-në, por ka demokraci në mes tyre
Haxhi Shala: Nuk ka ndarje të Nismës Socialdemokrate me AKR-në, por ka demokraci në mes tyre

Haxhi Shala: Nuk ka ndarje të Nismës Socialdemokrate me AKR-në, por ka demokraci në mes tyre

Edhe pse Aleanca Kosova e Re e ka votuar qeverinë Kurti, nuk ka ndarje me Nismën Socialdemokrate, të cilat kanë gjashtë deputetë në Kuvendin e Kosovës. Këtë e konfirmon edhe eputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Shala, që vjen nga Nisma. “Dy partitë nuk janë ndarë dhe ne mes neve ka demokraci. Ne ekzistojmë si Grup Parlamentar. Edhe e drejt e AKR-së për të votuar qeverinë. Pacolli ka premtuar publikisht se do të votojë qeverinë Kurti. Ne nuk deshëm të diskutojmë, është e drejtë e tij”, ka deklaruar Shala.  Sipas tij, opozita e tashme do të jetë e zëshme në kritikat që do të jenë ndaj qeverisë Kurti.  Shala bënë me dije se Nisma do të jetë monitoruese e qeverisë.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Në mesin e mjekëve të ardhur nga Serbia në mund të ketë njerëz të infiltruar nga shërbimet inteligjente

Haradinaj: Në mesin e mjekëve të ardhur nga Serbia në mund të ketë njerëz të infiltruar nga shërbimet inteligjente

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se duhet pasur kujdes nga ...