kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Deputetja, Haxhiu ka paralajmëruar padi penale e civile kundër personave të cilët shpërndanë lajme të rrejshme
Albulena Haxhiu i thotë Lutfi Hazirit: Kryeministri është vendosur më 6 tetor

Deputetja, Haxhiu ka paralajmëruar padi penale e civile kundër personave të cilët shpërndanë lajme të rrejshme

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulenë Haxhiu, ka paralajmëruar se do të ngrehë padi penale e civile kundër personave të cilët në medie kanë  afishuar  lajme të rrejshme, duke thënë se asaj i është gjetur gaz lotsjellës në trup. “Të jesh indiferent përballë një krimi, ndoshta nuk të bën pjesë në krim, ama e ndihmon krimin “të lulëzojë”. Dhunimi mediatik i personalitetit të cilitdo qytetar, veçanërisht të gruas në një shoqëri me tipare kulturore konservative e patriarkale, unë mendoj se është i barabartë me dhunimin fizik, dhe është krim. Këtë krim do ta adresoj përmes padive penale e civile ndaj personave përgjegjës për të dyja llojet e dhunës”, ka shkruar, deputetja Albulenë Haxhiu.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...