kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
MIT
Fillimi / Lajmet / Diplomati amerikan, Matthew Palmer, hoqi dorë nga pjesëmarrja në Forumin e Sigurisë në Beograd
Palmer: Ne do të dëshironim të shohim njohje reciproke në mes të Kosovës dhe Serbisë si rezultat i procesit negociues

Diplomati amerikan, Matthew Palmer, hoqi dorë nga pjesëmarrja në Forumin e Sigurisë në Beograd

Përfaqësuesi special i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer ka hequr dorë nga pjesëmarrja në Forumin e Sigurisë në Beograd, që do të mbahet nga data 16 deri më 18 tetor, bën të ditur B92. Palmer ishte paralajmëruar se do t’u drejtohej pjesëmarrësve me rastin e hapjes zyrtare të Forumit të Sigurisë në Beograd, të enjten, më 17 tetor, me temën “Zgjidhja e qëndrueshme për Ballkanin Perëndimor”. Në hapjen zyrtare, siç është paralajmëruar, tani do të flasë diplomatja gjermane e ngarkuar për Ballkanin Perëndimor, Suzanne Shic, ish-përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme e Sigurisë të BE-së, Ketrin Ashton, si dhe ish-ambasadori francez në Beograd, Frederiko Mondoloni.

Kontrolloni gjithashtu

Mjeku Jeton Bytyçi kërkon që shteti t'i kthejë sytë nga Malisheva, është qyteti i dytë shqiptar më i prekur pas Tiranës

Mjeku Jeton Bytyçi: Shteti t’i kthejë sytë nga Malisheva, është qyteti i dytë shqiptar më i prekur pas Tiranës

Mjeku nga Malisheva, Jeton Bytyçi, i cili punon në QKUK, ka bënë thirrje në drejtim ...