KEK
Fillimi / Lajmet / Donika Kadaj-Bujupi: Hashim Thaçi e ka vendin në burg dhe jo në këtë tryezë për demarkacionin
Donika Kadaj Bujupi

Donika Kadaj-Bujupi: Hashim Thaçi e ka vendin në burg dhe jo në këtë tryezë për demarkacionin

Lëvizja Vetëvendosje ka bojkotuar fjalimin e kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi në debatin e sotëm për demarkacionin me Malin e Zi. Donika Kadaj-Bujupi nga radhët e VV-së ka thënë se ata e bojkotuan këtë fjalim pasi sipas tyre Hashim Thaçi e ka vendin në burg e jo në këtë tryezë për demarkacionin. Ai e shiti Kosovën dhe kjo është e dënueshme me Kodin Penal të Kosovës. Ai nuk ka çfarë kërkon në këtë tryezë”, ka thënë Kadaj-Bujupi. Ajo ka shtuar gjithashtu se Vetëvendosje shpreson se ky debat do të japë fryte, në të kundërtën nuk do të lejohet në asnjë mënyrë që ky demarkacion të kalojë.

Kontrolloni gjithashtu

392 persona të infektuar, 222 të shëruar dhe 6 të vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në ...