KEK
Fillimi / Lajmet / Driton Selmanaj: Është keqinterpretuar deklarata ime e djeshme për Saranda Bogujevcin
Driton Selmanaj: Është keqinterpretuar deklarata ime e djeshme për Saranda Bogujevcin

Driton Selmanaj: Është keqinterpretuar deklarata ime e djeshme për Saranda Bogujevcin

Zëvendës-kryeministri Driton Selmanaj thotë se është keqinterpretuar deklarata e djeshme për Saranda Bogujevcin. Të gjithë ata që kanë reaguar duhet të shikojnë emisionin pasi ajo çfarë ka thënë është se “Jemi lodhë nga keqpërdorimi dhe manipulimi që mbi këto tema të ndjeshme që dikush provon me ndërtu kauzë politike”, duke shtuar se krejt kjo është një fushatë shpifëse kundër tij. Selmanaj tha se për fatin e keq Lëvizja Vetëvendosje po e përdor këtë për fushatë zgjedhore.  Ajo po i keqpërdor për fushatë zgjedhore dhe disa eksponentë të PDK-së, e pashë filozofinm Blerim Latifi. Ose nuk e kanë parë emisionin ose e keqpërdorin në maksimum. “Unë kam folur vetëm këtë, ky popull është lodhë nga përdorimi politik për poena politikë, për temat e ndjeshme kombëtare që i ka ky vend. Nuk duhet të përdoren rastet ngjarjet historike të rënda të ndjeshme dhe si të tilla ato meritojnë të trajtohen seriozisht meritojnë të trajtohen dinjitetshëm, por jo për të bërë garë politike jo për të etiketuar kundërshtarët politikë, mbi këto tema është turp të ndërtohet kauzë politike nga dikush”, tha Selmanaj.

Kontrolloni gjithashtu

Shumica e shteteve të botës kanë uruar Shqipërinë për 28 nëntor, në mesin e tyre edhe NATO-ja

Mike Pompeo: Uroj mirëqenie dhe shëndet për popullin shqiptar, do punojmë së bashku për të kapërcyer sfidat

Sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo është  shprehur se Shqipëria ka bërë përparim në zbatimin ...