Brickos

Erdogan

Erdogan: NATO-ja duhet të transformohet për ta ruajtur stabilitetin global dhe balancimin e forcave

Kryetari i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka deklaruar se Aleanca Veriatlantike duhet të transformohet, për ta ruajtur stabilitetin global dhe forcat balancuese, me qëllim për të krijuar sa më shumë  siguri në botë. Sulmet e fundit terroriste në Turqi, në Bagdad, në Arabinë Saudite tregojnë se siguria ndërkombëtare është bërë shumë e ndjeshme dhe se terrorizmi nuk është pjesë vetëm e Lindjes së Afërme dhe Afrikës. Erdogan beson se Samiti i NATO-s do të bëjë përpjekje ta mbështesë Turqinë në luftën e saj kundër kërcënimeve dhe rrezikimit të rajonit.

Kontrolloni gjithashtu

Ravi Batra: Kryeministri, Edi Rama, ka goditur padrejtësinë djallëzore kundër Kosovës dhe Hashim Thaçit, nga Gjykata Speciale

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shprehur gëzimin dhe urimin e tij për Kosovën pasi iu hap rruga për anëtarësim në KiE

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shprehur gëzimin dhe urimin e tij për Kosovën pas …