Fatmir Limaj

Fatmir Limaj: Marrëveshja mes kryeministrit, Kurti dhe kryetarit serb, Vuçiq, e ka dëmtuar në mënyrë të pariparueshme Kosovën

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se Marrëveshja e Ohrit, e arritur në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit serb, Aleksandar Vuçiq, e ka dëmtuar në mënyrë të pariparueshme vendin.  “Kosova më nuk është e njëjtë. Sistemi juridiko-politik më nuk është njëjtë, tani do të kemi edhe një strukturë paralele, e cila është luftuar për vite që të zhbëhet. Do të jetë një strukturë paralele e komunitetit serb, përtej Asociacionit, ka deklaruar Limaj. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka dëmtuar rëndë shtetin tonë. Ky është Albini origjinal, jo ai që e keni parë në opozitë. E kam thënë edhe më parë se Albini nënshkruan krejt çka i kërkohet, ka thënë mes tjerash Fatmir Limaj.

 

Kontrolloni gjithashtu

Gabriel Escobar: Amerika, BE-ja, NATO e të gjithë miqtë e Kosovës, e kanë të njëjtën kërkesë për qetësimin e situatës në veri

Gabriel Escobar: Amerika, BE-ja, NATO e të gjithë miqtë e Kosovës, e kanë të njëjtën kërkesë për qetësimin e situatës në veri

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar, u shpreh se Amerika, BE-ja, …