KEK
Fillimi / Lajmet / Filloi të shtohet prania e policisë afër objektit të Qeverisë dhe Kuvendit
Filloi të shtohet prania e policisë afër objektit të Qeverisë dhe Kuvendit

Filloi të shtohet prania e policisë afër objektit të Qeverisë dhe Kuvendit

Shtohet prania e forcave të sigurisë afër objektit të Qeverisë dhe Kuvendit. Policia e Kosovës tanimë ka dal para Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës, ku së shpejti pritët të mblidhen aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje për të mos lejuar kalimin e demarkacionit me Malin e Zi. Vetëvendosja ju ka bërë thirrje dje të gjithë qytetarëve që të mblidhen para Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës për ta pamundësuar ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi nga e cila Kosova humbë rreth 8 mijë hektar tokë.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Qytetarët e Mitrovicës u lanë anash nga kryetari i tyre i pasur që e shndërroi këtë vend në komunën më të varfër

Enver Hoxhaj: Mitrovica u la anash nga kryetari i saj i pasur që e shndërroi këtë vend në komunën më të varfër

Kandidati për kryeministër i PDK-së, Enver Hoxhaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në ...