Airport Adem Jashari
MIT
kek
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Gjykata Speciale kundër UÇK-së i ka dërguar ftesë eprorit Elmi Reçica
Ish-ushtari i UÇK-së dhe avokati, Nuhi Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale kundër UÇK-së i ka dërguar ftesë eprorit Elmi Reçica

Gjykata Speciale kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i ka dërguar ftesë për intervistim edhe eprorit të ushtrisë çlirimtare, Elmi Reçicës. Pas ftesës së publikuar ka reaguar kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu. Ai ka shkruar se kjo ftesë do të nxjerr një dhe vetëm një të vërtetë, atë të guximit e dashurisë për atdheun, luftës sonë për lirinë në çdo pëllëmbë të tokës stërgjyshore, idealit të kristaltë të djemve e vashave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që me gjakun e sakrificën e tyre bën ëndrrën e lirisë, realitet. PDK në Ferizaj dhe mbarë Kosova është prapa luftës së lavdishme çlirimtare, është në krahë të çlirimtarëve, është në krahë të Eprorit të UÇK-së, Elmi Reçica, që në çdo sfidë e zezonë të vendit, ishte kurdoherë i gatshëm të mos kursej asgjë, të sakrifikoj për Kosovën. Triumfator në luftë, triumfator në çdo sfidë, ka shkruar kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu.

Kontrolloni gjithashtu

AAK organizon tryezë për taksën 100 përqind për prodhimet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja

AAK organizon sot tryezë për taksën 100 përqind për prodhimet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, sot në hapësirat e Kuvendit të Kosovës, ...