MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Gjykata Speciale kundër UÇK-së, me seli në Hagë, fton për hetime ish-komandantin e FSK-së Kadri Kastrati
Gjykata Speciale kundër UÇK-së, me seli në Hagë, fton për hetime ish-komandantin e FSK-së Kadri Kastrati

Gjykata Speciale kundër UÇK-së, me seli në Hagë, fton për hetime ish-komandantin e FSK-së Kadri Kastrati

Ish-komandanti i FSK-së dhe epror i lartë i UÇK-së, gjatë luftës, Kadri Kastrati, ka njoftuar se është ftuar nga Gjykata Speciale për t’ u marrë në pyetje Ai ka shkruar  se intervistimin do ta bëjë në javën e parë të muajit nëntor, por nuk ka treguar se në çfarë cilësie është ftuar. Ky intervistim do të bëhet në javën e parë të muajit nëntor. Konfirmoj se  lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e drejtë dhe e Shenjtë dhe do mbetet e tillë, ka saktësuar Kadri Kastrati në njoftimin e tij lidhur me ftesën që ka marrë nga Prokuroria e Gjykatës Speciale.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...