KEK
Fillimi / Lajmet / Gjykata Speciale tregoi “humanizëm”: Dy orë i ka lejuar Kadri Veselit qëndrim në shtëpi, me rastin e vdekjes së babait të tij
Kadri Veseli

Gjykata Speciale tregoi “humanizëm”: Dy orë i ka lejuar Kadri Veselit qëndrim në shtëpi, me rastin e vdekjes së babait të tij

Edhe pse avokati i  Kadri Veselit kërkoi që i mbrojturi i tij të qëndronte 7 ditë, në Kosovë,  me rastin e vdekjes së babait së tij, gjykata i lejoi  vetëm 2 orë qëndrim. Kjo kërkesë ishte paraqitur në mënyrë konfidenciale për shkak se, sikur arsyeton gjykata,  mbrojtja e Kadri Veselit, do të shpërndante paraprakisht argumentin e mundshëm që ai do e shfrytëzonte lejen e kësaj vizite për ndonjë gjë tjetër, përveç qëllimeve familjare, private. Nëse Gjyqtari i Procedurës Paraprake pranon kërkesën aktuale, Kadri Veseli do të marrë një angazhim të rreptë, për të mos u angazhuar me askënd tjetër përveç me familjen e tij të ngushtë’, thuhet në përgjigjen e Gjykatës.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...