KEK
Fillimi / Lajmet / Deputeti i LDK-së Arben Gashi ka adresuar kritika kundër Qeverisë rreth situatës së krijuar në Deçan
Arben Gashi

Deputeti i LDK-së Arben Gashi ka adresuar kritika kundër Qeverisë rreth situatës së krijuar në Deçan

Deputeti nga radhët e LDK-së Arben Gashi ka adresuar kritika ndaj Qeverisë rreth situatës së krijuar në Deçan, pas helmimit të mbi 1500 qytetarëve. Sipas Gashit, në këtë komunë po mungon shteti, pasi siç shprehet ai, kryeministri Albin Kurti nuk i ka prioritet qytetarët e tij. “Është duke u marrë me do punë interesante në Greqi për më shumë se një javë, ka thënë Gashi. Deri më tani po dyshohet se helmimi i qytetarëve të Deçanit ka ardhur nga uji i pijes, por që ende nuk ka një raport zyrtar.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...