Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Vendimi i mundshëm i qeverisë se re për largimin e taksës për mallrat serbe do të ishte tragjik
Haradinaj: AAK në asnjë rrethanë nuk do të pranojë që Kosova të bëhet pjesë e një tavoline ku flitet për ndryshim kufijsh

Haradinaj: Vendimi i mundshëm i qeverisë se re për largimin e taksës për mallrat serbe do të ishte tragjik

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, e ka cilësuar si vendim tragjik, nëse qeveria e ardhshme e heq taksën ndaj Serbisë. Ai shprehet se nuk e imagjinon dot se Albin Kurti do ta heq këtë masë ndaj mallrave serbe, ndërsa ka kujtuar që kryeministri i ri që pritet të drejtojë vendin ka qenë një nga ata që i ka shkaktuar miliona euro humbje vendit fqinj duke i kthyer kamionët në kufi me të rinj të tjerë. Haradinaj potencon se pas vendosjes së taksës 100% ndaj Serbisë, ekonomia e vendit ka njohur rritje, është shtuar prodhimi vendas dhe është rritur investimi nga ana e kompanive shqiptare.

Kontrolloni gjithashtu

Veliu: Të gjithë policët të kompensohen dhe stimulohen për punën dhe angazhimin e tyre gjatë kësaj periudhe

Veliu: Të gjithë policët të kompensohen dhe stimulohen për punën dhe angazhimin e tyre gjatë kësaj periudhe

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu ka theksuar përkrahjen e fuqishme ...