leoni

Kryeministri Haradinaj: Do ta respektojmë Kuvendin por kjo seanca e sotme nuk meriton respekt

Haradinaj: I kemi votat për formimin e qeverisë

Kandidati për kryeministër i nominuar nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar formimin e shpejtë të qeverisë së re të udhëhequr nga ai. Haradinaj në një intervistë për RTV 21, ka thënë se koalicioni PDK-AAK-Nisma i ka siguruar 61 për formimin e qeverisë, ndërsa premton se qeveria do të jetë e suksesshme dhe do të ketë mandatin 4 vjeçar. “Ajo që mundem me konfirmu sot është që ne votë kemi për qeverinë, 61 + e kemi me votë të dakordume, të konfirmume me pakicat dhe deputetë të tjerë të zgjedhur”, tha Haradinaj. “Duhet të gjithëve me ju thanë: Bëhuni gati për një qeveri Haradinaj. 4 vjet keni me e pas në Kosovë. Bëhuni gati me i pranuar rezultatet e kësaj Qeverie se ka me qenë e mirë për fëmijët e juaj”, theksoi ai.

Kontrolloni gjithashtu

Sot është një ditë e jashtëzakonshme, që nuk ishte menduar më parë, tha kryeministri, Edi Rama, në Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit amerikan, Donald Trump

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit, Donald Trump, …