Mbi 10 mijë maturantë nesër do t’i nënshtrohen afatit të dytë të provimit shtetëror të maturës, pjesa e parë

Mbahet Provimi i Maturës 2017 – pjesa e dytë

Nën organizimin e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, mbahet Provimi i Maturës 2017 afati i qershorit, pjesa e dytë. Provimit pritet t’i nënshtrohen rreth 25 mijë maturantë sa ka këtë vit Kosova. Komisioni Qendror i Maturës njofton se, provimi do të mbahet në 200 qendra testimi në gjithë vendin, ndërsa për mbarëvajtjen e këtij procesi janë të angazhuar rreth 2100 administrues dhe rreth 600 komisionerë.

Kontrolloni gjithashtu

Memli Krasniqi

Memli Krasniqi: Dje ishte një ditë e hidhur për Kosovën, pasi dështoi të anëtarësohet në Këshillin e Evropës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se sot është një ditë …