tv dielli
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Haradinaj: Kosova ka fuqizuar sektorin sigurisë, veçmas Policinë, Prokurorinë dhe Gjykatat
Kryeministri Haradinaj: Kosova ka fuqizuar sektorin sigurisë, veçmas Policinë, Prokurorinë dhe Gjykatat

Kryeministri Haradinaj: Kosova ka fuqizuar sektorin sigurisë, veçmas Policinë, Prokurorinë dhe Gjykatat

Kryeministri Haradinaj, bën të ditur se ka pritur sot në takim Zëvendës ndihmës Sekretarin e Shtetit nga Byroja për Çështje Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimit të ligjit, Jorgan K. Andrews, me të cilin biseduan për partneritetin e Kosovës me SHBA-të, në luftë kundër trafikimit të narkotikëve, krimit të organizuar dhe korrupsionit. “Theksova se Kosova ka shënuar progres të rëndësishëm në fuqizimin e sektorit të sigurisë, veçmas duke forcuar Policinë, Prokurorinë dhe Gjykatat dhe është partner i denjë edhe për operimet globale në këtë fushë. Kosova ka arritur të ndërtojë institucione kredibile dhe të avancojë në profilizimin e tyre, falë edhe partneritetit me SHBA-të dhe sot jemi të gatshëm të qëndrojmë në krah me vendet aleate, në sigurimin e paqes dhe stabilitetit, jo vetëm për qytetarët tanë!”, shkroi Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: Nuk do të bëjë as favore e as disfavore, por ajo parti që krijon shumicën do të vazhdojë me qeverisjen e vendit

Thaçi: Nuk do të bëjë as favore e as disfavore, por ajo parti që krijon shumicën do të vazhdojë me qeverisjen e vendit

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se ajo parti politike që krijon shumicën do ...