kek
MIT
valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Përulemi me respekt, para heroizmit të dëshmorëve, martirëve dhe kontributit të luftëtarëve të UÇK-së
Haradinaj: Përulemi me respekt, para heroizmit të dëshmorëve, martirëve dhe kontributit të luftëtarëve të UÇK-së

Haradinaj: Përulemi me respekt, para heroizmit të dëshmorëve, martirëve dhe kontributit të luftëtarëve të UÇK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në ditën e çlirimit të Therandës, ka thënë se të kujtohet e kaluara jonë e lavdishme dhe të motivohemi për të punuar edhe më shumë për zhvillim dhe mirëqenien e qytetarëve tonë. Ai duke iu drejtuar qytetarëve të Komunës së Suharekës, ka shkruar në Facebook se qershori i lirisë, shënon fillimin e kthesës historike për vendin tonë. “Përulemi me respekt, para heroizmit të dëshmorëve, flijimit të martirëve, kontributit të luftëtarëve të UÇK-së, sakrificës së të gjithë qytetarëve të Komunës së Suharekës, me falënderim të veçantë për aleatët tonë nga Aleanca Veriatlantike. Në këtë përvjetor jubilar, të çlirimit të kësaj Komune, të kujtojmë të kaluarën tonë të lavdishme dhe të motivohemi për të punuar edhe më shumë për zhvillim dhe mirëqenien e qytetarëve tonë”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: Familja e Sefë Mleqanit ishte vatër e atdhetarizmit edhe gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Thaçi: Familja e Sefë Mleqanit ishte vatër e atdhetarizmit edhe gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Kryetari Thaçi e ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave, Imer Gashin, djalin e Sefë ...