Haradinaj premton “shërimin” e sistemit shëndetësor në vend

Haradinaj premton “shërimin” e sistemit shëndetësor në vend

Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot Fakultetin e Mjekësisë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” ku është pritur nga menaxhmenti i këtij fakulteti. Pas takimit, Haradinaj, ka thënë se kanë biseduar për shumë tema, ndërsa ka pohuar se nën qeverisjen e tij synim do të jetë “shërimi” i shëndetësisë”. Po ashtu, Haradinaj ka thënë se synojnë që ta ngritin bashkëpunimin në mes të Fakultetit të Mjekësisë dhe Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

 

Kontrolloni gjithashtu

Rikthehet pllaka përkujtimore e okupatorëve serbë në luftërat e viteve 1912-1918, kur ata pushtuan dhe e masakruan Kosovën

Dioqeza Serbe e Rashkës-Prizrenit, në bashkëpunim me Ambasadën e Francës në Kosovë, e kanë kthyer …