mbpzhr 2018
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Haradinaj – Stoltenbergut: FSK-ja do të transformohet në ushtri të Kosovës më 14 dhjetor
Haradinaj: Ne po vendosim në vend një të drejtë të natyrshme, zotohemi të shikojmë përpara në paqe

Haradinaj – Stoltenbergut: FSK-ja do të transformohet në ushtri të Kosovës më 14 dhjetor

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg lidhur me transformimin e FSK-së në Ushtri. Ai theksoi se gjatë bisedës me Stoltenberg e ka njoftuar se vendimi për transformimin e FSK-së është vendim sovran i Kosovës, i cili do të votohet më 14 dhjetor dhe përmban në vete vizionin dhe vullnetin e qytetarëve të Kosovës që të ruajnë dhe mbrojnë vlerat perëndimore. Shpreha falënderimin tim dhe të popullit të Kosovës për misionin e KFOR-it në Kosovë dhe kontributin e NATO-s për një ambient të qetë dhe të sigurt për të gjithë qytetarët e vendit. Gjithashtu shpreha respektin dhe ndjenjën e thellë për shumë ushtarë të NATO-s që kanë humbur jetën gjatë shërbimit të tyre në Kosovë ka shkruar  Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Kryeministri i vendit në detyrë, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim Halit Konushevcin, ...