KEK
Fillimi / Lajmet / Haradinaj-Stublla: Ruajtja e integritetit territorial, rendit kushtetues, dhe karakterin unitar i Kosovës janë të pa negociushme
Ministrja Haradinaj-Stublla kërkon nga BE që të fillojë dialogun me pesë vendet e saja anëtare që ta njohin Kosovën

Haradinaj-Stublla: Ruajtja e integritetit territorial, rendit kushtetues, dhe karakterin unitar i Kosovës janë të pa negociushme

Shefja e diplomacisë së Kosovës Meliza Haradinaj-Stublla është deklaruar para takimit të palës kosovare me atë serbe me ndërmjetësimin e emisarit amerikan për procesin e dialogut Richard Grenell në Shtëpinë e Bardhë. Ajo ka treguar se në këtë takim pala kosovare do të hyjë me parime të pa negociueshme, siç janë ruajtja e integritetit territorial, rendit kushtetues, dhe karakterin unitar të Republikës së Kosovës, me objektivin e vetëm për njohje reciproke me Serbinë. “Çdo gjë tjetër jashtë kësaj kornize parimesh, është në kundërshtim me interesat e Kosovës dhe nuk besoj se kemi rrezik për t’u shqetësuar”, ka shkruar Haradinaj-Stublla.

Kontrolloni gjithashtu

Kadri Veseli: Në zgjedhjet e ardhshme lista e kandidatëve të PDK-së do të përshijë më shumë të rinj

Kadri Veseli: Në zgjedhjet e ardhshme lista e kandidatëve të PDK-së do të përshijë më shumë të rinj

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli gjatë takimit me të rinjtë në Kaçanik, ka thënë se ...