Fillimi / Lajmet / Haradinaj: UÇK-ja e gdhendi në emblemën e saj emrin e Jusuf Gërvalles si një liridashës i paepur i kauzës sonë
Haradinaj: UÇK-ja e gdhendi në emblemën e saj emrin e Jusuf Gërvalles si një liridashës të paepur të kauzës sonë

Haradinaj: UÇK-ja e gdhendi në emblemën e saj emrin e Jusuf Gërvalles si një liridashës i paepur i kauzës sonë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj e ka kujtuar ideatorin e lëvizjes kombëtare për liri e pavarësi, Jusuf Gërvalla në 76- vjetorin e lindjes se tij. Ai ka thënë se idetë e Jusufit u jetësuan nga populli shqiptar dhe lufta e UÇK-së. “Në 76- vjetorin e lindjes, kujtojmë ideatorin e lëvizjes kombëtare për liri e pavarësi, Jusuf Gërvalla, idetë e të cilit u jetësuan Ushtria Çlirimtare e Kosovës, e gdhendi në emblemën e saj emrin e tij, si një liridashës të paepur të kauzës sonënga populli shqiptar.  Vizioni i tij për Kosovën, u realizua. Urime ditëlindja Jusuf!”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa e mbledh kryesinë e partisë së tij për ta paraqitur përbërjdn e kabinetit qeveritar

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa e mbledh kryesinë e partisë së tij për ta paraqitur përbërjen e kabinetit qeveritar

Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e kryesisë së saj. Kryetari i ...