kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
valamobile
MIT
Fillimi / Lajmet / Haxhi Shala: Taksa 100% ndaj produkteve të Serbisë nuk duhet të hiqet derisa të arrihet efekti për çfarë është vendosur
Haxhi Shala: Taksa 100% ndaj produkteve të Serbisë nuk duhet të hiqet derisa të arrihet efekti për çfarë është vendosur

Haxhi Shala: Taksa 100% ndaj produkteve të Serbisë nuk duhet të hiqet derisa të arrihet efekti për çfarë është vendosur

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, ka deklaruar se taksa 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë nuk duhet të hiqet derisa të arrihen efektet për çfarë është vendosur. Ai ka thënë  se partia e udhëhequr nga Fatmir Limaj e mbështet kryeministrin Ramush Haradinaj deri në fund rreth kësaj çështjeje. Shala nuk beson se taksa mund ta çojë vendin në zgjedhje të parakohshme. Madje, sipas tij, do të ishte gabim i madh nëse vendi do të shkonte në zgjedhje të reja për shkak të taksës ndaj mallrave serbe. Kryeministri i vendit, Haradinaj, këmbëngul se taksa do të qëndrojë në fuqi derisa Serbia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran. Shtetet e Bashkuara të Amerikës po i bëjnë atij trysni që ta pezullojë taksën, për t’i hapur rrugë rifillimit të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, së bashku me zëvendëskomandantin e KFOR-it, Gjeneralin amerikan John Boyd, ...