Hisen Berisha

Hisen Berisha: RTK-ja po i shërben Qeverisë, ndërsa përpjekja për atentat kundër kryeministrit Kurti, është viktimizim para elektoratit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, ka thënë se RTK-ja po i shërben Qeverisë, ndërsa përpjekjen për atentat kundër kryeministrit Albin Kurti, e sheh si viktimizim para elektoratit të tij,  në luftën kundër Serbisë. Duke folur për raportimet dhe “atentatin” ndaj kryeministrit Albin Kurti, deputeti i PDK-së, ka thënë se do të propozojë formimin e një komisioni hetimor,  lidhur me këto pretendime. Këtë çështje, Berisha e sheh si përpjekje  të Abin Kurtit për të krijuar një luftë brenda shqiptarëve në Maqedoni të Veriut, por edhe si tendencë për ta mbuluar dështimin e Kurtit në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Kontrolloni gjithashtu

OVL e UÇK-së, dega Deçan: në një vjetorin e ndarjes nga jeta, mbahen homazhe për çlirimtarin Agron Haradinaj

Të nderuara Familje të Dëshmorëve ,Invalid dhe Veteranë të Luftës së UÇK-së. Të nderuar qytetarë! …