kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Njoftime / Homazhe për Dëshmorët e Kombit: Naim Gjukaj, Naim Bajraktaraj, Beqir Mehmetaj, dhe Isa Balaj

Homazhe për Dëshmorët e Kombit: Naim Gjukaj, Naim Bajraktaraj, Beqir Mehmetaj, dhe Isa Balaj

Me 03.08.2019, mbahen homazhe dhe përkujtohen Dëshmorët e Kombit Naim Gjukaj, Naim Bajraktaraj, Beqir Mehmetaj, dhe Isa Balaj. Homazhet mbahen sipas kësaj agjende: Në orën 10:00-Homazhe për Dëshmorin Naim Gjukaj –Strellc i Ulët  Në orën  10:30 –Homazhe për Dëshmorët Naim Bajraktaraj, Beqir Mehmetaj, dhe Isa Balaj në fshatin Isniq. Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e Dëshmorëve dhe luftën e drejtë të UÇK-së, thuhet në njoftimin publik të kryetarit të Komunës së Deçanit  Bashkim Ramosaj.

Kontrolloni gjithashtu

Ka ndërruar jetë sot veterani i UÇK-së, Skender Qazim Shabani nga Kashtanjeva

Ka ndërruar jetë sot veterani i UÇK-së, Skender Qazim Shabani nga Kashtanjeva

OVL-UÇK dega në Kaçanik njofton se sot ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së, Skender Qazim ...